Firma Ara


E-posta listesi

Email adresinizi aşağıdaki forma ekleyin, güncel haber, duyuru ve etkinlikleri mail adresinize gönderelim...Eylem

İstatistik

Bilgi Edinme

 

Başvuru: Bilgi edinme başvurusu gerçek ve tüzel kişilerce yapılabilir. Başvuru sırasında kullanılmak üzere gerçek ve tüzel kişiler için ayrı ayrı başvuru formları düzenlenmiştir. Başvurular kurumlarca oluşturulan bilgi edinme birimlerine yapılır.


Elektronik ortamda başvuru: Kurumlarca elektronik ortamda oluşturulan formlar aracılığı ile yada bilgi edinme birimlerinin elektronik posta adreslerine yapılır.


İstenecek bilgi veya belgelerin niteliği: Bilgi Edinme Başvurusu, başvurulan kurum ve kuruluşların ellerinde bulunan veya bulunması gereken belgelere ilişkin olmalıdır. Ancak dilekçeyle istenen bilgi veya belgelerin kurum ve kuruluşların kayıtlarında olup olmadığının, bilgi ve belgelere erişim sağlanması işleminin, kurum veya kuruluşun günlük çalışmalarını aksatmaması ve kuruma makul olmayan bir yük getirmemesi esastır.


Zaten yayınlanmış bilgi ve belgeler: Kurum ve kuruluşlarca zaten yayınlanmış ve kamuya duyurulmuş bilgi ver belgeler bilgi edinme başvurusu ile talep edilemez.


Bilgi ve belgeleri yayımlama yasağı: Basın organları, Kanun ve yönetmelikte belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde erişilen bilgi ve belgeleri ticari amaçla çoğaltamaz,kullanamaz. Bilgi ve belgeyi sağlayan kurum ve kuruluştan izin alınmaksızın yayımlayamaz.


Başvuruların geçerliliği: Yapılan başvurular bilgi edinme hakkı kanununa uygun olmalıdır. Bilgi edinme başvurusu yapan özel yada tüzel kişiler başvuru için gerekli bilgileri vermek zorundadır. Elektronik ortamda yapılan başvurularda T.C. Kimlik numarası kurum tarafından doğrulandıktan sonra başvuru değerlendirmeye alınır.

 

ONLİNE BAŞVURU FORMU
 

Gerçek Kişinin Adı-Soyadı veya Tüzel Kişinin Ünvanı 

:

 

Gerçek Kişinin TC Kimlik Nosu yada Tüzel Kişilik Adına Yetkili Kişinin TC Kimlik Nosu 

:

 

Gerçek Kişinin E-Posta Adresi yada Tüzel Kişilik Adına Yetkili Kişinin E-Posta Adresi

:

 

Adresiniz

:

 

İstenen Bilgi veya Belgeler 

:

 

 

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler yukarıda belirtilmiştir.
Gereğini arz ederim.

      

 
Dikkat :
Başvurunuzun geçerli olması için yukarıdaki bilgilerin tamamı doldurulması ve verdiğiniz bilgilerin doğru olması gerekmektedir.

 


S.S. KEMER KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YAPI KOOPERATİFİ
KEMER/ANTALYA